Pojďme společně zasadit stromy se značkou Fidella!

Všichni zanecháváme na tomto světě své stopy. Pokusme se je ale zanechat do nejekologičtější. #fidellafootprint

 

Přestaňme mluvit - začněme sázet. Přesně tímto heslem se řídí dětská iniciativa Sázejme pro planetu (Plant-for-the-Planet). Vysazuje po celém světě stromy a lesy, které pomohou snížit emise oxidu uhličitého CO2. Zavázala se do roku 2020 vysadit 100 milionů stromů a značka Fidella® u toho nemůže chybět - společně s Vámi!


"Zasadíme milion stromů v každé zemi na Zemi!"

S touto odvážnou myšlenkou přišel v roce 2007 devítiletý Felix Finkbeiner v Německu v rámci svého školního projektu zaměřeného na zlepšení životního prostředí. Při svém výzkumu narazil na příběh Wangari Maathaiho, nositele Nobelovy ceny za mír z Keni, který zasadil po celé Africe více než 30 milionů. Felix vymyslel podobnou iniciativu pro všechny děti a mládež po celém světě. První strom, který je označován na start tohoto závodu, vysadili 28. března 2007 Felixově škole. Do projektu se zapojili studenti z celého Německa a v prvním roce vysázeli 150 000 stromů. Felix Finkbeiner byl zvolen do dětské rady Programu OSN pro životní prostředí (UNEP).

Od svého založení v roce 2007 se organizace Sázíme pro planetu rozrostla po celém světě a propaguje vizi, že každý jednotlivý strom přispívá k ochraně životního prostředí i klimatu. V roce 2001 se tohoto projektu účastnily děti z více než 93 zemí a do roku 2011 dosáhly svého stanoveného cíle - vysadit jeden milion stromů! 

Many children with Plant-for-the-Planet T-shirts stand together.

Dětská konference v Německu, 2017. Zdroj: Plant-for-the-Planet

Po celém světě roste počet lidí, organizací a společností, které společně pracují na snížení svých emisí oxidu uhličitého a to i zalesněním krajiny. Společnost Fidella® se k této výzvě rozhodla připojit a podat svou pomocnou ruku v boji proti klimatickým změnám. A jak to funguje? Za každé prodané nosítko Fidella FlowClick věnuje s okamžitou platností 1 € organizaci Plant-for-the-Planet na nově vysázený strom. Kromě toho bude finančně podporovat i Plant-for-the-Planet akademii, která sdružuje dětské ambasadory v oblasti klimatických změn.A jaký je jejich cíl? Zasadit v příštích 12 měsících 4 000 stromů.

Přidejte se a pomozte zastavit klimatické změny na naší planetě.

Klimatická neutralita je budoucnost

 

Organizace Plant-for-the-Planet vysazuje na poloostrově Yucatán v Mexiku nový strom každých 15 sekund. A nejen tím motivuje i další, aby se podíleli na obnově světového klimatu. Po celém světě v jejich vlastním akademickém projektu již spolupracuje více než 88000 dětských velvyslanců v 74 zemích světa, kteří inspirují další k výsadbě stromů.

 

Stromy jsou nejlevnějším a nejúčinnějším opatřením k vázání CO2 a tím k získání času, aby lidstvo mohlo překonat klimatickou krizi. Pokud se obyvatelům naší planety podaří vysadit 1 000 miliard stromů, počáteční odhady naznačují, že tyto stromy budou každý rok schopné z atmosféry zavázat zhruba čtvrtinu CO2 vytvořeného člověkem.

 

Více informací naleznete přímo na stránkách Plant-for-the-Planet.

Věrnostní program Pokud se zaregistrujete, vstoupíte do Věrnostního programu. Při nákupech nad 2500kč za posledních 24 měsíců, budete mít další nákup s 10% slevou

DOPORUČUJEME PŘIKOUPIT:

Zvýhodněné dopravné pro vrácení zboží přes Zásilkovnu

Při výměně nebo vrácení zboží můžete zakoupením této služby využít jedinečný kód, který Vám zašleme v objednávce spolu se zbožím. Platí pro https://www.zasilkovna.cz/.

49 Kč